سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برتر از همه

چندین دهه است که از مواد بیولوژیکی و کاربردی سرامیک مانند سیمان های فسفات و گچ مطلع شده اند و این مواد در نسل صفر قرار دارند. بیوسرامیک های مدرن و سنتزی مصنوعی شامل مواد بی شکل در خانواده Bioglass® است که در اوایل دهه 1970 ساخته شده و سرامیک های شیشه ای مشتقات مانند Bioverit® و Cerabone AW® که در دهه 1980 ساخته شده اند. آنها از نسل 2 مواد هستند و بیشتر برای جایگزینی استخوان یا پرکننده های نقص استخوان قابل استفاده هستند. از اواخر دهه 1990 ، فن آوری های جدیدتری به زمینه های مواد دارای عملکرد بیولوژیکی معرفی شده اند. آنها سنتز هیبریدهای آلی معدنی از مقیاس های خرد و ماکروسکوپی و همچنین مقیاس های نانو ، ذرات سرامیکی پوشیده شده با قطعه آلی در اندازه های مختلف هستند ، با توانایی کنترل نور برای تغییر فرکانس نور ،علاوه بر این ، سنتز مقاومت بالا و ماندگاری بالایی که قبلاً در دسترس نبوده است. با ظهور فناوری ساخت افزودنی با استفاده از لیزر ، پرتوهای الکترون و چاپگرها ، مواد بالینی ساختارهای متخلخل پیچیده اکنون به راحتی تهیه می شوند. این مواد از نسل 3 هستند.

این کتاب تقریباً انواع این مواد زیست سرامیکی و سرامیکی مربوط به نسل 3 را در بر خواهد گرفت. این کتاب از دانش و فن آوری بیوسرامیک های مدرن ، از نقاط یا ذرات در اندازه نانو تا معماری در مقیاس کلان ، از طیف گسترده ای از قوانین اساسی شامل نقاط کوانتومی با قطعات پپتیدی ، درمانی در مقیاس متوسط ??را بیان می کند. ذراتی که برای درگیر کردن داروها یا ژن ها ، هیبریدهای آلی معدنی مزوپور ، لایه های اکسید ساختاری نانو روی فلزات و آلیاژها طراحی شده اند.
ویژگی های کلیدی

    به طور جامع تمام جنبه ها (محصولات تحقیقاتی / تجربی و تجاری) مربوط به آخرین پیشرفت های علوم ، فن آوری و کاربردهای بیوسرامیک را با تأکید بر نانو بیوسرامیک پوشش می دهد
    طیف گسترده ای از مواد ، مفاهیم و فن آوری های مبتنی بر مواد نانو را با هم جمع می کند
    ویژگی های روش های آماده سازی جدید مانند ساخت افزودنی (چاپ 3 بعدی و تکنیک های مربوطه) که برای شکل گیری معماری های پیچیده نیز معرفی و اجرا شده اند
    دارای ویژگی های زیست مواد سرامیکی و سرامیکی ابتکاری نسل 3
سالهاست که بیوسرامیک ها در بدن انسان با موفقیت استفاده می شود. آنها معمولاً در جراحی ارتوپدی و دندانپزشکی استفاده می شوند اما به طور بالقوه برای طیف وسیعی از کاربردهای مهم در صنعت تجهیزات پزشکی مناسب هستند. این کتاب مهم ، طیف وسیعی از بیوسرامیک ها ، خصوصیات و دامنه کاربردهای بالینی آنها را مرور می کند.

در فصل های اول کتاب ، مسائل مهم برای طیف وسیعی از بیوسرامیک ها مانند ساختار ، خواص مکانیکی و فعل و انفعالات بیولوژیکی مورد بحث قرار گرفته است. قسمت دوم ساخت ، ریزساختار و خواص بیوسرامیک ها و عینک های خاص را با تمرکز بر امیدوار کننده ترین مواد بررسی می کند. اینها شامل سرامیک های آلومینا و زیرکونیا ، شیشه های زیست فعال و سرامیک های گلاس فعال ، سولفات کلسیم ، سرامیک های مبتنی بر فسفات تری کلسیم ، هیدروکسی آپاتیت ، سرامیک های دو فازی فسفات تری کلسیم / هیدروکسی آپاتیت ، هیدروکسی آپاتیت زیر بستر ، سیمان فسفات کلسیم ، مواد پایه فسفات کلسیم ، تیتان کلسیم ، کامپوزیت های سرامیک-پلیمر ، سرامیک دندان و سرامیک شیشه ای دندان. در گروه آخر فصل ، کاربردهای بالینی بیوسرامیک در جایگزینی مفصل ، پیوند استخوان ،مهندسی بافت و دندانپزشکی.

بیوسرامیک و کاربردهای بالینی آن توسط دانشگاهیان برجسته از سراسر جهان نوشته شده است و یک بررسی معتبر از این زمینه تحقیقاتی بسیار فعال را ارائه می دهد. این کتاب منبع مفیدی برای دانشمندان و مهندسان بیومتریال و همچنین پزشکان بالینی و جامعه دانشگاهی است.
ویژگی های کلیدی

    بررسی معتبری از این حوزه تحقیقاتی بسیار فعال ارائه می دهد
    در مورد اهمیت طیف وسیعی از بیوسرامیک ها مانند ساختار آنها ، خواص مکانیکی و فعل و انفعالات بیولوژیکی بحث می کند
    کاربردهای بالینی بیوسرامیک را در جایگزینی مفصل ، پیوند استخوان ، مهندسی بافت و دندانپزشکی مرور می کند

http://varooe.blogfa.com/post/10
https://takamolat.blogsky.com/1399/12/07/post-27/
https://nitran.blogiran.net/Post/8
http://birnam.azadblog.com/post-194208.html
http://fifband.takblog.net/Post/7/
http://utanvir.famblog.ir/post/11
http://toofanatash.mahdiblog.com/article-22.html
http://robero.blogtez.com/post19.php
https://birtanips.farsiblog.com/1399/12/07/55
http://zakanan.rahatblog.ir/post/34
http://ditrooshh.samenblog.com/845
http://ekteshaf.royablog.ir/post/42
http://wastin.limoblog.ir/post-33.html
http://kavbish.shoplogger.ir/post/23
http://aiiinternet.loger.ir/post/22
http://avandir.b88.ir/post-189562.html
http://sidnip.bestblog.ir/post/20
http://mohemtar.loxblog.com/post/25/
http://telegrafer.rozblog.com/post/43
http://talayab.avablog.ir/post/45/
http://hilarin.parsiblog.com/Posts/48/
http://kantigg.blog.ir/post/785